پادکست براکت

پادکست براکت

تو چند سال گذشته همیشه برایم این سوال پیش می آمد که چرا یک رسانه ای به صورت تخصصی و اختصاصی حوزه وب را پوشش نمی دهد؟ البته تعداد رسانه های مختلف که به این حوزه می پردازند کم نیست ولی شاید اختصاصی بودن تعداد این رسانه ها را برای شمردن کم کرده است.

از طرفی تو یک سال و نیم اخیر که در نشریات مختلف می نوشتم موضوعاتی برایم مطرح می شد که دوست داشتم خودم شخصا بهش بپردازم و دنبالش بکنم و یا اینکه بیشتر از آن چیزی که برایش نوشتم یا نوشتند در موردش توضیح و ابعاد مختلفش را بررسی کنم، خوب گزینه های زیادی نداشتم راه اندازی مجله و ماهنامه و روزنامه و برنامه های تلویزیونی و رادیویی سختی های خودش را داشت به همین جهت تصمیم گرفتم از طریق راه انداختن یک پادکست به این هدف برسم، با پیام صادری در خصوص این موضوع چندین و چند بار صحبت کردیم و بعد از رسیدن به نقشه راه کلی استارت پادکست براکت را زدیم.

در پادکست براکت همان طور که در سایت آن توضیح دادیم قرار است حوزه وب را از دو دید تخصصی و تجربی بررسی بکنیم، بخشی از این بررسی توسط پیام و من و بخش دیگر آن توسط مهمانان برنامه که از فعالان خوب این حوزه هم هستند صورت می گیرد. فرمت برنامه هنوز به بلوغ و پختگی خودش نرسیده، یقینا از نظرات دنبال کننده هایمان برای رسیدن به این بلوغ استفاده می کنیم، البته تغییرات از فصل دوم به بعد در روند کار پادکست اعمال می شوند چراکه باید به جمع بندی کلی در مورد آنها برسیم ولی از اصلاح عیب هایمان دریغ نمیکنیم و آن ها را به فصل دوم واگذار نمیکنیم. پادکست براکت هر دو قسمت یک موضوع را بررسی می کند و هر قسمت بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه برنامه خواهد بود. طراحی سایت براکت بسیار ابتدایی و ساده بوده و قرار است بعد از اپیزود چهارم از دیزاین اصلی آن رو نمایی شود.

خیلی خوشحالم که در این راه با پیام صادری همراه هستم چرا که اول از همه خودش از فعالان خوب این حوزه است و دوم دیدگاه ژورنالیستی خوبی به همه رویدادهای تحت وب دارد، تجربه ی غیرقابل انکارش در کار صدا و تولید پادکست های خوب از جمله بی نام کست از جمله نکاتی است که من به خاطرش به پیام افتخار می کنم.

در آخر اینکه هدف از تولید این پادکست کارهای نمایشی نیست و قرار هم نیست که از این طریق در آمدی پیدا کنیم، هدف عنوان کردن موضوعاتی مهمی است که شاید کمتر به آن پرداخته می شود. صحبت های مطرح شده در این پادکست توسط پیام، من و تمامی مهمانان، نظرات تخصصی و گاه سلیقه ای است و قرار نیست بهترین و کامل ترین تصمیم و نظر باشد چراکه ما هم مثل بقیه فعالان این زمینه همیشه مشغول یادگرفتن هستیم و خواهیم بود، شاید عنوان این موضوع که این پادکست گپی است دوستانه بین تمامی فعالان این حوزه بهتر می توانست رسالت این پادکست را بیان کند.

امیدوارم که دنبال کنید و اگر بد بودیم ما را متوجه اشتباهات و خطاهایمان بکنید تا بتونیم بهتر باشیم و جلو بریم.

ارادتمند شما

هومن رضوانی